Серце, бийся!

Продовжуючі історичні традиції доброчинства в Україні Благодійний фонд «Рідний Дім» з жовтня 2008 року впроваджує програму постійної допомоги Науково-практичному медичному центру дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України «Серце, Бийся!», яка направлена на зниження рівня дитячої смертності від серцево-судинних захворювань.

На сьогодні в Україні вроджена вада серця є однією з домінуючих причин дитячої смертності але вада серця  не смертельний вирок, а лише хвороба, яка в більшості випадків піддається лікуванню. Щороку в Україні народжується 4000 - 5000 дітей з вродженими вадами серця, Щодня троє з них вмирає. Половина немовлят – ще на першому році життя. Досягнення сучасної дитячої кардіохірургії дають змогу врятувати 95%    прооперованих дітей.

Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії є головною лікувальною установою України, де виконуються діагностика, медикаментозне лікування та хірургічна корекція вроджених вад серця та судин у дітей, починаючи з перших годин народження. Щорічно лікарі Центру рятують життя майже 1500 пацієнтів та консультують  ще понад 10000 дітей.

Розпочалася робота програми з допомоги Благодійного фонду в організації проведення IV Українського Форуму вроджених вад серця.  З того часу Благодійний фонд допоміг Науково-практичному центру в придбанні найнеобхіднішого обладнання та витратних медичних матеріалів, що забезпечує надання безперебійної медичної допомоги маленьким пацієнтам. Зокрема були передані - цифровий гемоглобінометр HG-202 японського виробника АPLE, ноутбук Fujitsu-Siemens Esprimo та джерело безперебійного живлення медичних приладів для відділення трансфузіології, два екстрактора механічних, дихальний контур для апарату штучної вентиляції легенів SensorMedics з комплектом клапанів, більше ніж 1500 одноразових скальпелів Paragon, 5600 катетерів для відсмоктування, 40 датчиків для проведення вимірювання інвазивного тиску монітором Philips.

3 липня 2009 року в приміщенні ресторану «Трюфель» м. Києва відбувся організований фондом благодійний аукціон, для проведення якого юна українська художниця Юлія Зінчук передала свою картину. Кошти, зібрані на аукціоні були витрачені на придбання фільтрів французького виробництва для кисневого обладнання лікарні, що дозволило в найкоротший термін провести їх заміну в дитячому лікувальному закладі.

В серпні 2009 року своєчасно проведені роботи по ремонту генератора радіочастотного струму (аблятора) фірми «Джонсон і Джонсон», який використовується для лікування порушень серцевого ритму. Практично не припинилося проведення операцій з його використанням та не збільшилася черга маленьких паціентів на лікування до Центру.

Завдяки пожертвам жителів та гостей Києва, що приходили за покупками впродовж лютого 2010 року було зібрано кошти для придбання електростимулятора «Medtronic», який представники Благодійного фонду «Рідний Дім» та ТЦ «Піраміда» передали до клініки, а в березні відбулося встановлення нового вентиля концентрату для системи зворотного осмосу.

Благодійний фонд опікується не тільки устаткуванням Центру але і його медичним персоналом, так для вакцинації співробітників від вірусного гепатиту В було передано 120 доз вакцини ЕНДЖЕРІКС виробництва GlaxoSmithKline Biologicals, Бельгія. Доброю традицією вже стали поїздки лікарів та працівників центру до перлини православ’я України – Свято-Успенської Почаївської Лаври, які допомагає організувати Благодійний фонд. За минулий рік здійснено три таких подорожі.

 Ми щиро вдячні всім, хто нас підтримує  та здійснює допомогу хворим дітям!

Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології і кардіохірургії МЗ України – єдиний в Україні заклад, де дітей з вродженою вадою серця оперують на перших днях життя. Високопрофесійний, дослідний і відданий своїй справі персонал і найсучасніша апаратура Центру дозволяє проводити високоточну діагностику і хірургічну корекцію всіх вроджених вад серця. А завдяки державній підтримці всі операції для українських дітей проводяться безкоштовно.

Центр очолює доктор медичних наук, кардіохірург Емець Ілля Миколайович, який має багаторічний досвід роботи в провідних дитячих кардіоцентрах: у Мельбурні, Сіднеї (Австралія), Торонто (Канада), Парижі (Франція)